OmniOn Power™ ESTW015A0A41-SZ
Part No.:
ESTW015A0A41-SZ
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.ESTW015A0A41-SZ.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 5V 75W
Series:
Barracuda™ ESTW015A0A (75W)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Voltage - Input (Min):
36V
Voltage - Input (Max):
75V
Voltage - Output 1:
5V
Current - Output (Max):
15A
Power (Watts):
75 W
Voltage - Isolation:
2.25 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
90%
Standard Number:
1. How to order ESTW015A0A41-SZ on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the ESTW015A0A41-SZ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ESTW015A0A41-SZ?
Image ESTW015A0A41-SZ ESTW015A0A41Z ESTW015A0A41-HZ
Part Number ESTW015A0A41-SZ ESTW015A0A41Z ESTW015A0A41-HZ
Manufacturer OmniOn Power™ OmniOn Power™ OmniOn Power™
Series Barracuda™ ESTW015A0A (75W) Barracuda™ ESTW015A0A (75W) Barracuda™ ESTW015A0A (75W)
Package/Case 8-DIP Module 8-DIP Module 8-DIP Module
Packaging Bulk Bulk Tray
Product Status Obsolete Last Time Buy Active
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module
Number of Outputs 1 1 1
Voltage - Input (Min) 36V 36V 36V
Voltage - Input (Max) 75V 75V 75V
Voltage - Output 1 5V 5V 5V
Voltage - Output 4 - - -
Current - Output (Max) 15A 15A 15A
Power (Watts) 75 W 75 W 75 W
Voltage - Isolation 2.25 kV 2.25 kV 2.25 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 105°C
Efficiency 90% 90% 90%