OmniOn Power™ ESTW015A0A41Z
Part No.:
ESTW015A0A41Z
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.ESTW015A0A41Z.pdf
Description:
DC DC CONVERTER 5V 75W
Series:
Barracuda™ ESTW015A0A (75W)
Packaging:
Bulk
Product Status:
Last Time Buy
Voltage - Input (Min):
36V
Voltage - Input (Max):
75V
Voltage - Output 1:
5V
Current - Output (Max):
15A
Power (Watts):
75 W
Voltage - Isolation:
2.25 kV
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Efficiency:
90%
Standard Number:
1. How to order ESTW015A0A41Z on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the ESTW015A0A41Z price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ESTW015A0A41Z?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ESTW015A0A41Z.
Image ESTW015A0A41Z
Part Number ESTW015A0A41Z
Manufacturer OmniOn Power™
Series Barracuda™ ESTW015A0A (75W)
Package/Case 8-DIP Module
Packaging Bulk
Product Status Last Time Buy
Type Isolated Module
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 1 5V
Voltage - Output 4 -
Current - Output (Max) 15A
Power (Watts) 75 W
Voltage - Isolation 2.25 kV
Applications ITE (Commercial)
Features Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Efficiency 90%