Carling Technologies CX1-B0-12-420-2DA-10C
Part No.:
CX1-B0-12-420-2DA-10C
Manufacturer:
Carling Technologies
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIRCUIT BREAKER
Manufacturer:
Carling Technologies
Series:
CX
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
2A
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
300 V
Actuator Type:
Lever
Number of Poles:
1
Illumination:
None
Illumination Voltage (Nominal):
Approval Agency:
CCC, UL1077
1. How to order CX1-B0-12-420-2DA-10C on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the CX1-B0-12-420-2DA-10C price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CX1-B0-12-420-2DA-10C?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series CX CX CX CX CX
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Mounting Type Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount
Current Rating (Amps) 30A 2A 12A 10A 15A
Voltage Rating - AC - - - - -
Voltage Rating - DC 600 V 300 V 440 V 300 V 300 V