TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd. CPI201610UF-4R7M-0A9
Part No.:
CPI201610UF-4R7M-0A9
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.CPI201610UF-4R7M-0A9.pdf
Description:
IND 4.7UH 0.2OHM 900MA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
900 mA
DC Resistance (DCR):
200mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)
1. How to order CPI201610UF-4R7M-0A9 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the CPI201610UF-4R7M-0A9 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CPI201610UF-4R7M-0A9?
Inductance 2.2 µH 4.7 µH 1 µH 3.3 µH 1.5 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Current Rating (Amps) 1.2 A 900 mA 1.3 A 1.1 A 1.2 A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 140mOhm Max 200mOhm Max 120mOhm Max 160mOhm Max 130mOhm Max
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm)