TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd. CPI201610UF-2R2M-1A2
Part No.:
CPI201610UF-2R2M-1A2
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.CPI201610UF-2R2M-1A2.pdf
Description:
IND 2.2UH 0.14OHM 1200MA
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.2 A
DC Resistance (DCR):
140mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)
1. How to order CPI201610UF-2R2M-1A2 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the CPI201610UF-2R2M-1A2 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CPI201610UF-2R2M-1A2?
Inductance 2.2 µH 4.7 µH 1 µH 3.3 µH 1.5 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Current Rating (Amps) 1.2 A 900 mA 1.3 A 1.1 A 1.2 A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 140mOhm Max 200mOhm Max 120mOhm Max 160mOhm Max 130mOhm Max
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm)