TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd. CPI201210UF-1R5M-0A8
Part No.:
CPI201210UF-1R5M-0A8
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.CPI201210UF-1R5M-0A8.pdf
Description:
IND 1.5UH 0.2OHM 800MA
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
800 mA
DC Resistance (DCR):
200mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)
1. How to order CPI201210UF-1R5M-0A8 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the CPI201210UF-1R5M-0A8 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CPI201210UF-1R5M-0A8?
Inductance 4.7 µH 1 µH 2.2 µH 1.5 µH 3.3 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Current Rating (Amps) 700 mA 1 A 800 mA 800 mA 700 mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 280mOhm Max 140mOhm Max 200mOhm Max 200mOhm Max 240mOhm Max
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm)