Eaton - Bussmann Electrical Division CB285F-150
Part No.:
CB285F-150
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.CB285F-150.pdf
Description:
CIR BRKR 150A PUSH-RESET
Current Rating (Amps):
150A
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
42 V
Approval Agency:
1. How to order CB285F-150 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the CB285F-150 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CB285F-150?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CB285F-150.
7.How to contact us to get technical supports, such as CB285F-150 pin diagram, CB285F-150 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CB285F-100 CB285F-120 CB285F-150 CB285F-30 CB285F-40
Part Number CB285F-100 CB285F-120 CB285F-150 CB285F-30 CB285F-40
Breaker Type - - - - -
Current Rating (Amps) 100A 120A 150A 30A 40A
Voltage Rating - AC - - - - -
Voltage Rating - DC 42 V 42 V 42 V 42 V 42 V