Abracon LLC ATCA-05-201M-V
Part No.:
ATCA-05-201M-V
Package:
Radial, Vertical (Open)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.ATCA-05-201M-V.pdf
Description:
FIXED IND 200UH 2A 114 MOHM TH
Package/Case:
Radial, Vertical (Open)
Inductance:
200 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2 A
DC Resistance (DCR):
114mOhm Max
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
1.181" L x 0.669" W (30.00mm x 17.00mm)