Delevan 3483R-680M
Part No.:
3483R-680M
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.3483R-680M.pdf
Description:
FIXED IND 68UH 600MA 0.6OHM SMD
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
600 mA
DC Resistance (DCR):
430mOhm Max
Operating Temperature:
-20°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm)
Height - Seated (Max):
0.138" (3.50mm)