Delevan 3483R-560M
Part No.:
3483R-560M
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.3483R-560M.pdf
Description:
FIXED IND 56UH 650MA 0.48OHM SMD
Inductance:
56 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
650 mA
DC Resistance (DCR):
390mOhm Max
Operating Temperature:
-20°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm)
Height - Seated (Max):
0.138" (3.50mm)