Delevan 3483R-4R7M
Part No.:
3483R-4R7M
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.3483R-4R7M.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 2A 0.049OHM SMD
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2 A
DC Resistance (DCR):
45mOhm Max
Operating Temperature:
-20°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm)
Height - Seated (Max):
0.138" (3.50mm)