Delevan 3483R-391M
Part No.:
3483R-391M
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.3483R-391M.pdf
Description:
FIXED IND 390UH 230MA 2.25OHM SM
Inductance:
390 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
230 mA
DC Resistance (DCR):
2.25Ohm Max
Operating Temperature:
-20°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm)
Height - Seated (Max):
0.138" (3.50mm)