Delevan 3483R-181M
Part No.:
3483R-181M
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.3483R-181M.pdf
Description:
FIXED IND 180UH 330MA 1.1OHM SMD
Inductance:
180 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
330 mA
DC Resistance (DCR):
1.1Ohm Max
Operating Temperature:
-20°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Size / Dimension:
0.283" L x 0.283" W (7.20mm x 7.20mm)
Height - Seated (Max):
0.138" (3.50mm)