Delevan 3483-4R7M
Part No.:
3483-4R7M
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.3483-4R7M.pdf
Description:
FIXED IND 4.7UH 1.92A 0.049OHM
Manufacturer:
Delevan
Series:
3483
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
4.7 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
1.92 A
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
49mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-20°C ~ 80°C
Inductance Frequency - Test:
100 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.287" L x 0.287" W (7.30mm x 7.30mm)
Height - Seated (Max):
0.138" (3.50mm)