Delevan 2512R-563H
Part No.:
2512R-563H
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.2512R-563H.pdf
Description:
FIXED IND 56UH 296MA 4.6 OHM SMD
Inductance:
56 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
296 mA
Current - Saturation (Isat):
222mA
DC Resistance (DCR):
4.6Ohm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.79mm)
1. How to order 2512R-563H on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the 2512R-563H price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 2512R-563H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 2512R-563H.
7.How to contact us to get technical supports, such as 2512R-563H pin diagram, 2512R-563H datasheet?
Inductance 1 µH 100 µH 1.2 µH 12 µH 1.5 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Current Rating (Amps) 1.64 A 260 mA 1.39 A 503 mA 1.22 A
Current - Saturation (Isat) 1.23A 195mA 1.04A 377mA 920mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 150mOhm Max 6Ohm Max 210mOhm Max 1.6Ohm Max 270mOhm Max
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz 2.5 MHz 7.9 MHz 2.5 MHz 7.9 MHz
Size / Dimension 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.110" (2.79mm) 0.110" (2.79mm) 0.110" (2.79mm) 0.110" (2.79mm) 0.110" (2.79mm)