Delevan 2512R-562H
Part No.:
2512R-562H
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
2-SMD
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.2512R-562H.pdf
Description:
FIXED IND 5.6UH 606MA 1.1OHM SMD
Manufacturer:
Delevan
Series:
2512R
Package/Case:
2-SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
5.6 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
606 mA
Current - Saturation (Isat):
455mA
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
1.1Ohm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.79mm)
1. How to order 2512R-562H on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the 2512R-562H price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 2512R-562H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 2512R-562H.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 2512R-562H pin diagram, 2512R-562H datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 2512R-102K 2512R-104K 2512R-122K 2512R-123K 2512R-152K
Part Number 2512R-102K 2512R-104K 2512R-122K 2512R-123K 2512R-152K
Manufacturer Delevan Delevan Delevan Delevan Delevan
Series 2512R 2512R 2512R 2512R 2512R
Package/Case 2-SMD 2-SMD 2-SMD 2-SMD 2-SMD
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type - - - - -
Material - Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 1 µH 100 µH 1.2 µH 12 µH 1.5 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Current Rating (Amps) 1.64 A 260 mA 1.39 A 503 mA 1.22 A
Current - Saturation (Isat) 1.23A 195mA 1.04A 377mA 920mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 150mOhm Max 6Ohm Max 210mOhm Max 1.6Ohm Max 270mOhm Max
Q @ Freq - - - - -
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz 2.5 MHz 7.9 MHz 2.5 MHz 7.9 MHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.110" (2.79mm) 0.110" (2.79mm) 0.110" (2.79mm) 0.110" (2.79mm) 0.110" (2.79mm)