Delevan 2512-122H
Part No.:
2512-122H
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
2-SMD, J-Lead
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.2512-122H.pdf
Description:
FIXED IND 1.2UH 1.39A 210MOHM SM
Manufacturer:
Delevan
Series:
2512
Package/Case:
2-SMD, J-Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Type:
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
1.2 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
1.39 A
Current - Saturation (Isat):
1.04A
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
210mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
2-SMD
Size / Dimension:
0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.79mm)
1. How to order 2512-122H on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the 2512-122H price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 2512-122H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 2512-122H.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 2512-122H pin diagram, 2512-122H datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 2512-102K 2512R-102K 2512R-104K 2512R-122K 2512R-123K
Part Number 2512-102K 2512R-102K 2512R-104K 2512R-122K 2512R-123K
Manufacturer Delevan Delevan Delevan Delevan Delevan
Series 2512 2512R 2512R 2512R 2512R
Package/Case 2-SMD, J-Lead 2-SMD 2-SMD 2-SMD 2-SMD
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Type - - - - -
Material - Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 1 µH 1 µH 100 µH 1.2 µH 12 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Current Rating (Amps) 1.64 A 1.64 A 260 mA 1.39 A 503 mA
Current - Saturation (Isat) 1.23A 1.23A 195mA 1.04A 377mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 150mOhm Max 150mOhm Max 6Ohm Max 210mOhm Max 1.6Ohm Max
Q @ Freq - - - - -
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz 7.9 MHz 2.5 MHz 7.9 MHz 2.5 MHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 2-SMD - - - -
Size / Dimension 0.245" L x 0.095" W (6.22mm x 2.41mm) 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max) 0.110" (2.79mm) 0.110" (2.79mm) 0.110" (2.79mm) 0.110" (2.79mm) 0.110" (2.79mm)