Delevan 2500R-30J
Part No.:
2500R-30J
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
Axial
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.2500R-30J.pdf
Description:
FIXED IND 1.1MH 81MA 21 OHM TH
Manufacturer:
Delevan
Series:
2500R
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Iron
Inductance:
1.1 mH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
81 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
21Ohm Max
Q @ Freq:
60 @ 250kHz
Frequency - Self Resonant:
2.8MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
250 kHz
Features:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.240" Dia x 0.740" L (6.10mm x 18.80mm)