Bourns Inc. 2300LL-820-V-RC
Part No.:
2300LL-820-V-RC
Package:
Radial, Vertical (Open)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.2300LL-820-V-RC.pdf
Description:
FIXED IND 82UH 8.1A 25 MOHM TH
Package/Case:
Radial, Vertical (Open)
Inductance:
82 µH
Tolerance:
±15%
Current Rating (Amps):
8.1 A
DC Resistance (DCR):
25mOhm Max
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 kHz
Size / Dimension:
1.280" Dia x 0.650" W (32.51mm x 16.51mm)