Delevan 1812R-821G
Part No.:
1812R-821G
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.1812R-821G.pdf
Description:
FIXED IND 820NH 354MA 1.6OHM SMD
Inductance:
820 nH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
354 mA
DC Resistance (DCR):
1.6Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
140MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.190" (4.83mm)