Delevan 1812R-561G
Part No.:
1812R-561G
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.1812R-561G.pdf
Description:
FIXED IND 560NH 409MA 1.2OHM SMD
Inductance:
560 nH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
409 mA
DC Resistance (DCR):
1.2Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
170MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.190" (4.83mm)