Delevan 1812R-221G
Part No.:
1812R-221G
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.1812R-221G.pdf
Description:
FIXED IND 220NH 708MA 400MOHM SM
Inductance:
220 nH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
708 mA
DC Resistance (DCR):
400mOhm Max
Q @ Freq:
30 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
350MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.190" (4.83mm)