Delevan 1812R-101G
Part No.:
1812R-101G
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
2-SMD
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.1812R-101G.pdf
Description:
FIXED IND 100NH 818MA 300MOHM SM
Manufacturer:
Delevan
Series:
1812R
Package/Case:
2-SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Iron
Inductance:
100 nH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
818 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
300mOhm Max
Q @ Freq:
30 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
650MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.190" (4.83mm)