Delevan 1812-123H
Part No.:
1812-123H
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.1812-123H.pdf
Description:
FIXED IND 12UH 317MA 2 OHM SMD
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
12 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
317 mA
DC Resistance (DCR):
2Ohm Max
Q @ Freq:
50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
18MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.190" (4.83mm)