Delevan 1812-122H
Part No.:
1812-122H
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.1812-122H.pdf
Description:
FIXED IND 1.2UH 604MA 550MOHM SM
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
1.2 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
604 mA
DC Resistance (DCR):
550mOhm Max
Q @ Freq:
50 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
80MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.126" L x 0.126" W (3.20mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.190" (4.83mm)