Delevan 1330R-12J
Part No.:
1330R-12J
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
2-SMD
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.1330R-12J.pdf
Description:
FIXED IND 470NH 660MA 350MOHM SM
Manufacturer:
Delevan
Series:
1330R
Package/Case:
2-SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Phenolic
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
660 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
350mOhm Max
Q @ Freq:
30 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
330MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max):
0.145" (3.68mm)
1. How to order 1330R-12J on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the 1330R-12J price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1330R-12J?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 1330R-12J.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 1330R-12J pin diagram, 1330R-12J datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Delevan Delevan Delevan Delevan Delevan
Series 1330R 1330R 1330R 1330R 1330R
Package/Case 2-SMD 2-SMD 2-SMD 2-SMD 2-SMD
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material - Core Phenolic Iron Iron Phenolic Phenolic
Inductance 1 µH 1.5 µH 4.7 µH 150 nH 180 nH
Tolerance ±10% ±5% ±5% ±10% ±10%
Current Rating (Amps) 390 mA 560 mA 239 mA 1.23 A 1.12 A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DC Resistance (DCR) 1Ohm Max 220mOhm Max 1.2Ohm Max 100mOhm Max 120mOhm Max
Q @ Freq 25 @ 25MHz 28 @ 7.9MHz 45 @ 7.9MHz 38 @ 25MHz 35 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant 230MHz 140MHz 75MHz 600MHz 550MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 25 MHz 25 MHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size / Dimension 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm) 0.313" L x 0.115" W (7.95mm x 2.92mm)
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm) 0.145" (3.68mm) 0.145" (3.68mm) 0.145" (3.68mm) 0.145" (3.68mm)