Delevan 1210R-122G
Part No.:
1210R-122G
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.1210R-122G.pdf
Description:
FIXED IND 1.2UH 497MA 750MOHM SM
Inductance:
1.2 µH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
497 mA
DC Resistance (DCR):
750mOhm Max
Q @ Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
100MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.128" L x 0.095" W (3.26mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)