Delevan 1210R-104G
Part No.:
1210R-104G
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.1210R-104G.pdf
Description:
FIXED IND 100UH 120MA 13 OHM SMD
Inductance:
100 µH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
120 mA
DC Resistance (DCR):
13Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
8MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.128" L x 0.095" W (3.26mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)