Delevan 1210R-103G
Part No.:
1210R-103G
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.1210R-103G.pdf
Description:
FIXED IND 10UH 297MA 2.1 OHM SMD
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
297 mA
DC Resistance (DCR):
2.1Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
30MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.128" L x 0.095" W (3.26mm x 2.41mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)