Delevan 0925R-562H
Part No.:
0925R-562H
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
Axial
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.0925R-562H.pdf
Description:
FIXED IND 5.6UH 124MA 2.9 OHM TH
Manufacturer:
Delevan
Series:
0925R
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Molded
Material - Core:
Iron
Inductance:
5.6 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
124 mA
Current - Saturation (Isat):
124mA
Shielding:
Shielded
DC Resistance (DCR):
2.9Ohm Max
Q @ Freq:
54 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
60MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Features:
Mounting Type:
Through Hole
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):
1. How to order 0925R-562H on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the 0925R-562H price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 0925R-562H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 0925R-562H.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 0925R-562H pin diagram, 0925R-562H datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 0925R-103K 0925R-101K 0925R-102K 0925R-121K 0925R-122K
Part Number 0925R-103K 0925R-101K 0925R-102K 0925R-121K 0925R-122K
Manufacturer Delevan Delevan Delevan Delevan Delevan
Series 0925R 0925R 0925R 0925R 0925R
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material - Core Iron Iron Iron Iron Iron
Inductance 10 µH 100 nH 1 µH 120 nH 1.2 µH
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Current Rating (Amps) 106 mA 670 mA 385 mA 635 mA 247 mA
Current - Saturation (Isat) 106mA 670mA 385mA 635mA 247mA
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 4Ohm Max 100mOhm Max 300mOhm Max 110mOhm Max 730mOhm Max
Q @ Freq 57 @ 7.9MHz 54 @ 25MHz 37 @ 25MHz 52 @ 25MHz 40 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant 50MHz 490MHz 150MHz 430MHz 130MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test 7.9 MHz 25 MHz 25 MHz 25 MHz 7.9 MHz
Features - - - - -
Mounting Type Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size / Dimension 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)