Walsin Technology Corporation WLCM0603TGJ9N1TB
Part No.:
WLCM0603TGJ9N1TB
Manufacturer:
Walsin Technology Corporation
Category:
Fixed Inductors
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.WLCM0603TGJ9N1TB.pdf
Description:
INDUCTOR FIXED 9.1NH 0201
Manufacturer:
Walsin Technology Corporation
Series:
CM
Package/Case:
0201 (0603 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Multilayer
Material - Core:
Ceramic
Inductance:
9.1 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
250 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
650mOhm Max
Q @ Freq:
12 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
4.5GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
500 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
0201
Size / Dimension:
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):
0.013" (0.33mm)
1. How to order WLCM0603TGJ9N1TB on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the WLCM0603TGJ9N1TB price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WLCM0603TGJ9N1TB?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image WLCM0603TGJ9N1TB
Part Number WLCM0603TGJ9N1TB
Manufacturer Walsin Technology Corporation
Series CM
Package/Case 0201 (0603 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Multilayer
Material - Core Ceramic
Inductance 9.1 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 250 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 650mOhm Max
Q @ Freq 12 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 4.5GHz
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 500 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0201
Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max) 0.013" (0.33mm)