Viking Tech WL05JT8N2
Part No.:
WL05JT8N2
Manufacturer:
Viking Tech
Category:
Fixed Inductors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.WL05JT8N2.pdf
Description:
FIXED IND 8.2NH 600MA 120MOHM SM
Manufacturer:
Viking Tech
Series:
WL
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ceramic
Inductance:
8.2 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
600 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
120mOhm Max
Q @ Freq:
50 @ 1GHz
Frequency - Self Resonant:
4.7GHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
0805
Size / Dimension:
0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Height - Seated (Max):
0.060" (1.52mm)
1. How to order WL05JT8N2 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the WL05JT8N2 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WL05JT8N2?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of WL05JT8N2.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as WL05JT8N2 pin diagram, WL05JT8N2 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image WL05JT8N2
Part Number WL05JT8N2
Manufacturer Viking Tech
Series WL
Package/Case 0805 (2012 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Drum Core, Wirewound
Material - Core Ceramic
Inductance 8.2 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 600 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 120mOhm Max
Q @ Freq 50 @ 1GHz
Frequency - Self Resonant 4.7GHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0805
Size / Dimension 0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm)