Viking Tech WL02JT7N5
Part No.:
WL02JT7N5
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.WL02JT7N5.pdf
Description:
FIXED IND 7.5NH 680MA 104MOHM SM
Inductance:
7.5 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
680 mA
DC Resistance (DCR):
104mOhm Max
Q @ Freq:
22 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:
4.8GHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Size / Dimension:
0.050" L x 0.030" W (1.27mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.61mm)
1. How to order WL02JT7N5 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the WL02JT7N5 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WL02JT7N5?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of WL02JT7N5.
7.How to contact us to get technical supports, such as WL02JT7N5 pin diagram, WL02JT7N5 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image WL02JT7N5
Part Number WL02JT7N5
Material - Core Ceramic
Inductance 7.5 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 680 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 104mOhm Max
Q @ Freq 22 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant 4.8GHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Supplier Device Package 0402
Size / Dimension 0.050" L x 0.030" W (1.27mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.61mm)