Viking Tech WL02JT5N6
Part No.:
WL02JT5N6
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.WL02JT5N6.pdf
Description:
FIXED IND 5.6NH 760MA 83MOHM SMD
Inductance:
5.6 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
760 mA
DC Resistance (DCR):
83mOhm Max
Q @ Freq:
20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:
4.8GHz
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Size / Dimension:
0.050" L x 0.030" W (1.27mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.61mm)
1. How to order WL02JT5N6 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the WL02JT5N6 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WL02JT5N6?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of WL02JT5N6.
7.How to contact us to get technical supports, such as WL02JT5N6 pin diagram, WL02JT5N6 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image WL02JT5N6
Part Number WL02JT5N6
Material - Core Ceramic
Inductance 5.6 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 760 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 83mOhm Max
Q @ Freq 20 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant 4.8GHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Supplier Device Package 0402
Size / Dimension 0.050" L x 0.030" W (1.27mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.61mm)