Viking Tech WL02JT15N
Part No.:
WL02JT15N
Manufacturer:
Viking Tech
Category:
Fixed Inductors
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.WL02JT15N.pdf
Description:
FIXED IND 15NH 560MA 172MOHM SMD
Manufacturer:
Viking Tech
Series:
WL
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ceramic
Inductance:
15 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
560 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
172mOhm Max
Q @ Freq:
24 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:
3.28GHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
0402
Size / Dimension:
0.050" L x 0.030" W (1.27mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.61mm)
1. How to order WL02JT15N on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the WL02JT15N price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WL02JT15N?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of WL02JT15N.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as WL02JT15N pin diagram, WL02JT15N datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image WL02JT15N
Part Number WL02JT15N
Manufacturer Viking Tech
Series WL
Package/Case 0402 (1005 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Drum Core, Wirewound
Material - Core Ceramic
Inductance 15 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 560 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 172mOhm Max
Q @ Freq 24 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant 3.28GHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0402
Size / Dimension 0.050" L x 0.030" W (1.27mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.61mm)