Viking Tech WL02GT8N7
Part No.:
WL02GT8N7
Manufacturer:
Viking Tech
Category:
Fixed Inductors
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.WL02GT8N7.pdf
Description:
FIXED IND 8.7NH 480MA 200MOHM SM
Manufacturer:
Viking Tech
Series:
WL
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Ceramic
Inductance:
8.7 nH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
480 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
200mOhm Max
Q @ Freq:
18 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:
4.1GHz
Ratings:
AEC-Q200
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
0402
Size / Dimension:
0.050" L x 0.030" W (1.27mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.61mm)
1. How to order WL02GT8N7 on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the WL02GT8N7 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WL02GT8N7?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of WL02GT8N7.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as WL02GT8N7 pin diagram, WL02GT8N7 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image WL02GT8N7
Part Number WL02GT8N7
Manufacturer Viking Tech
Series WL
Package/Case 0402 (1005 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Drum Core, Wirewound
Material - Core Ceramic
Inductance 8.7 nH
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 480 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 200mOhm Max
Q @ Freq 18 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant 4.1GHz
Ratings AEC-Q200
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0402
Size / Dimension 0.050" L x 0.030" W (1.27mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max) 0.024" (0.61mm)