INPAQ Technology Co., Ltd WIP252010S-R33MLDG
Part No.:
WIP252010S-R33MLDG
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.WIP252010S-R33MLDG.pdf
Description:
POWER INDUCTOR 2520 0.33UH 20% D
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.8 A
Current - Saturation (Isat):
7A
DC Resistance (DCR):
22mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
120MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)
1. How to order WIP252010S-R33MLDG on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the WIP252010S-R33MLDG price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WIP252010S-R33MLDG?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image WIP252010S-3R3MLDG WIP252010S-R33MLDG WIP252010S-R68MLDG WIP252010S-R24MLDG WIP252010S-R47MLDG
Series WIP252010S L WIP252010S L WIP252010S L WIP252010S L WIP252010S L
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound
Material - Core Iron Powder Iron Powder Iron Powder Iron Powder Iron Powder
Inductance 3.3 µH 330 nH 680 nH 240 nH 470 nH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Current Rating (Amps) 1.6 A 4.8 A 3.7 A 6 A 4.4 A
Current - Saturation (Isat) 2.2A 7A 5A 8A 6A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 160mOhm Max 22mOhm Max 36mOhm Max 14.5mOhm Max 29mOhm Max
Q @ Freq - - - - -
Frequency - Self Resonant 40MHz 120MHz 90MHz 120MHz 120MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 1008 1008 1008 1008 1008
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm)