INPAQ Technology Co., Ltd WIP252010S-1R5MLDG
Part No.:
WIP252010S-1R5MLDG
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.WIP252010S-1R5MLDG.pdf
Description:
POWER INDUCTOR 2520 1.5UH 20% DC
Inductance:
1.5 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2.5 A
Current - Saturation (Isat):
3.4A
DC Resistance (DCR):
72mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
60MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)