INPAQ Technology Co., Ltd WIP201610Y-R47MLDG
Part No.:
WIP201610Y-R47MLDG
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.WIP201610Y-R47MLDG.pdf
Description:
POWER INDUCTOR 2016 0.47UH 20% D
Series:
WIP201610Y
Material - Core:
Metal
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.7 A
Current - Saturation (Isat):
5A
DC Resistance (DCR):
23mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
120MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)
1. How to order WIP201610Y-R47MLDG on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the WIP201610Y-R47MLDG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WIP201610Y-R47MLDG?
Image WIP201610Y-R47MLDG WIP201610Y-1R0MLDG
Part Number WIP201610Y-R47MLDG WIP201610Y-1R0MLDG
Manufacturer INPAQ Technology Co., Ltd INPAQ Technology Co., Ltd
Series WIP201610Y WIP201610Y
Package/Case 0806 (2016 Metric) 0806 (2016 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active
Type Wirewound Wirewound
Material - Core Metal Metal
Inductance 470 nH 1 µH
Tolerance ±20% ±20%
Current Rating (Amps) 4.7 A 3.1 A
Current - Saturation (Isat) 5A 4A
Shielding Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 23mOhm Max 44mOhm Max
Q @ Freq - -
Frequency - Self Resonant 120MHz 90MHz
Ratings - -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 MHz 1 MHz
Features - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 0806 0806
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm)