INPAQ Technology Co., Ltd WIP201610S-R47MLDG
Part No.:
WIP201610S-R47MLDG
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.WIP201610S-R47MLDG.pdf
Description:
POWER INDUCTOR 2016 0.47UH 20% D
Series:
WIP201610S L
Material - Core:
Iron Powder
Inductance:
470 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
4.1 A
Current - Saturation (Isat):
5.3A
DC Resistance (DCR):
30mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
120MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)
1. How to order WIP201610S-R47MLDG on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the WIP201610S-R47MLDG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WIP201610S-R47MLDG?
Image WIP201610S-R33MLDG WIP201610S-R47MLDG WIP201610S-R24MLDG WIP201610S-1R5MLDG WIP201610S-4R7MLDG
Series WIP201610S L WIP201610S L WIP201610S L WIP201610S L WIP201610S L
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Active Active Active Active
Type Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound
Material - Core Iron Powder Iron Powder Iron Powder Iron Powder Iron Powder
Inductance 330 nH 470 nH 240 nH 1.5 µH 4.7 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Current Rating (Amps) 4.2 A 4.1 A 5.3 A 2.2 A 1.1 A
Current - Saturation (Isat) 6.1A 5.3A 6.3A 3.1A 1.6A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DC Resistance (DCR) 26mOhm Max 30mOhm Max 20mOhm Max 99mOhm Max 288mOhm Max
Q @ Freq - - - - -
Frequency - Self Resonant 120MHz 120MHz 120MHz 80MHz 40MHz
Ratings - - - - -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz 1 MHz
Features - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 0806 0806 0806 0806 0806
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm)