INPAQ Technology Co., Ltd WIP201610S-R22MLDG
Part No.:
WIP201610S-R22MLDG
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.WIP201610S-R22MLDG.pdf
Description:
POWER INDUCTOR 2016 0.22UH 20% D
Inductance:
220 nH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
6 A
Current - Saturation (Isat):
7A
DC Resistance (DCR):
19mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
120MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)