INPAQ Technology Co., Ltd WIP201610S-2R2MLDG
Part No.:
WIP201610S-2R2MLDG
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.WIP201610S-2R2MLDG.pdf
Description:
POWER INDUCTOR 2016 2.2UH 20% DC
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±20%
Current Rating (Amps):
2 A
Current - Saturation (Isat):
2.45A
DC Resistance (DCR):
140mOhm Max
Q @ Freq:
Frequency - Self Resonant:
60MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
1 MHz
Size / Dimension:
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)