INPAQ Technology Co., Ltd WCI2520CP82NGDG
Part No.:
WCI2520CP82NGDG
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.WCI2520CP82NGDG.pdf
Description:
CHIP IND 2520,82NH,G,60Q,1.0A,2K
Inductance:
82 nH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
1 A
DC Resistance (DCR):
220mOhm Max
Q @ Freq:
60 @ 350MHz
Frequency - Self Resonant:
1GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
50 MHz
Size / Dimension:
0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):
0.080" (2.03mm)
1. How to order WCI2520CP82NGDG on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the WCI2520CP82NGDG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WCI2520CP82NGDG?
Image WCI2520CP82NGDG
Part Number WCI2520CP82NGDG
Material - Core Ceramic
Inductance 82 nH
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 1 A
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 220mOhm Max
Q @ Freq 60 @ 350MHz
Frequency - Self Resonant 1GHz
Ratings -
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 50 MHz
Supplier Device Package 1008
Size / Dimension 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max) 0.080" (2.03mm)