INPAQ Technology Co., Ltd WCI2520CP56NGDG
Part No.:
WCI2520CP56NGDG
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.WCI2520CP56NGDG.pdf
Description:
CHIP IND 2520,56NH,G,65Q,1.0A,2K
Inductance:
56 nH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
1 A
DC Resistance (DCR):
180mOhm Max
Q @ Freq:
65 @ 350MHz
Frequency - Self Resonant:
1.3GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
50 MHz
Size / Dimension:
0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):
0.080" (2.03mm)
1. How to order WCI2520CP56NGDG on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the WCI2520CP56NGDG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WCI2520CP56NGDG?
Image WCI2520CP56NGDG
Part Number WCI2520CP56NGDG
Material - Core Ceramic
Inductance 56 nH
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 1 A
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 180mOhm Max
Q @ Freq 65 @ 350MHz
Frequency - Self Resonant 1.3GHz
Ratings -
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 50 MHz
Supplier Device Package 1008
Size / Dimension 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max) 0.080" (2.03mm)