INPAQ Technology Co., Ltd WCI2520CP47NJDG
Part No.:
WCI2520CP47NJDG
Manufacturer:
INPAQ Technology Co., Ltd
Category:
Fixed Inductors
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.WCI2520CP47NJDG.pdf
Description:
CHIP IND 2520,47NH,J,65Q,1.0A,2K
Manufacturer:
INPAQ Technology Co., Ltd
Series:
WCI2520CP
Package/Case:
1008 (2520 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Ceramic
Inductance:
47 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
1 A
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
160mOhm Max
Q @ Freq:
65 @ 350MHz
Frequency - Self Resonant:
1.5GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
50 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
1008
Size / Dimension:
0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max):
0.080" (2.03mm)
1. How to order WCI2520CP47NJDG on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the WCI2520CP47NJDG price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WCI2520CP47NJDG?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image WCI2520CP47NJDG
Part Number WCI2520CP47NJDG
Manufacturer INPAQ Technology Co., Ltd
Series WCI2520CP
Package/Case 1008 (2520 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Wirewound
Material - Core Ceramic
Inductance 47 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 1 A
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 160mOhm Max
Q @ Freq 65 @ 350MHz
Frequency - Self Resonant 1.5GHz
Ratings -
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 50 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 1008
Size / Dimension 0.115" L x 0.110" W (2.92mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max) 0.080" (2.03mm)