INPAQ Technology Co., Ltd WCI2012CPR68JDG
Part No.:
WCI2012CPR68JDG
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.WCI2012CPR68JDG.pdf
Description:
CHIP IND 2012,680NH,J,23Q,0.19A,
Inductance:
680 nH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
190 mA
DC Resistance (DCR):
2.2Ohm Max
Q @ Freq:
23 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant:
188MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Height - Seated (Max):
0.060" (1.52mm)
1. How to order WCI2012CPR68JDG on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the WCI2012CPR68JDG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WCI2012CPR68JDG?
Image WCI2012CPR68JDG
Part Number WCI2012CPR68JDG
Material - Core Ceramic
Inductance 680 nH
Tolerance ±5%
Current Rating (Amps) 190 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 2.2Ohm Max
Q @ Freq 23 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant 188MHz
Ratings -
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 25 MHz
Supplier Device Package 0805
Size / Dimension 0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm)