INPAQ Technology Co., Ltd WCI2012CP68NGDG
Part No.:
WCI2012CP68NGDG
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.WCI2012CP68NGDG.pdf
Description:
CHIP IND 2012,68NH,G,60Q,0.5A,3K
Inductance:
68 nH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
500 mA
DC Resistance (DCR):
380mOhm Max
Q @ Freq:
60 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
1.45GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
200 MHz
Size / Dimension:
0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Height - Seated (Max):
0.060" (1.52mm)
1. How to order WCI2012CP68NGDG on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the WCI2012CP68NGDG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WCI2012CP68NGDG?
Image WCI2012CP68NGDG
Part Number WCI2012CP68NGDG
Material - Core Ceramic
Inductance 68 nH
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 500 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 380mOhm Max
Q @ Freq 60 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 1.45GHz
Ratings -
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 200 MHz
Supplier Device Package 0805
Size / Dimension 0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm)