INPAQ Technology Co., Ltd WCI2012CP36NGDG
Part No.:
WCI2012CP36NGDG
Manufacturer:
INPAQ Technology Co., Ltd
Category:
Fixed Inductors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.WCI2012CP36NGDG.pdf
Description:
CHIP IND 2012,36NH,G,55Q,0.5A,3K
Manufacturer:
INPAQ Technology Co., Ltd
Series:
WCI2012CP
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Wirewound
Material - Core:
Ceramic
Inductance:
36 nH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
500 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
270mOhm Max
Q @ Freq:
55 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant:
1.7GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
0805
Size / Dimension:
0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Height - Seated (Max):
0.060" (1.52mm)
1. How to order WCI2012CP36NGDG on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the WCI2012CP36NGDG price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WCI2012CP36NGDG?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image WCI2012CP36NGDG
Part Number WCI2012CP36NGDG
Manufacturer INPAQ Technology Co., Ltd
Series WCI2012CP
Package/Case 0805 (2012 Metric)
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Type Wirewound
Material - Core Ceramic
Inductance 36 nH
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 500 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 270mOhm Max
Q @ Freq 55 @ 500MHz
Frequency - Self Resonant 1.7GHz
Ratings -
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 0805
Size / Dimension 0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Height - Seated (Max) 0.060" (1.52mm)