INPAQ Technology Co., Ltd WCI1608CP6N8GDG
Part No.:
WCI1608CP6N8GDG
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.WCI1608CP6N8GDG.pdf
Description:
CHIP IND 1608,6.8NH,G,27Q,0.7A,4
Inductance:
6.8 nH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
700 mA
DC Resistance (DCR):
110mOhm Max
Q @ Freq:
27 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant:
5.8GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
250 MHz
Size / Dimension:
0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Height - Seated (Max):
0.040" (1.02mm)
1. How to order WCI1608CP6N8GDG on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the WCI1608CP6N8GDG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WCI1608CP6N8GDG?
Image WCI1608CP6N8GDG
Part Number WCI1608CP6N8GDG
Material - Core Ceramic
Inductance 6.8 nH
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 700 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 110mOhm Max
Q @ Freq 27 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant 5.8GHz
Ratings -
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Supplier Device Package 0603
Size / Dimension 0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)