INPAQ Technology Co., Ltd WCI1608CP68NGDG
Part No.:
WCI1608CP68NGDG
Datasheet:
SANJIA TECHNOLOGY LTD.WCI1608CP68NGDG.pdf
Description:
CHIP IND 1608,68NH,G,37Q,0.6A,4K
Inductance:
68 nH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
600 mA
DC Resistance (DCR):
340mOhm Max
Q @ Freq:
37 @ 200MHz
Frequency - Self Resonant:
1.7GHz
Ratings:
Operating Temperature:
-25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
200 MHz
Size / Dimension:
0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Height - Seated (Max):
0.040" (1.02mm)
1. How to order WCI1608CP68NGDG on SANJIA TECHNOLOGY LTD.?
3. Are the WCI1608CP68NGDG price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of WCI1608CP68NGDG?
Image WCI1608CP68NGDG
Part Number WCI1608CP68NGDG
Material - Core Ceramic
Inductance 68 nH
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 600 mA
Current - Saturation (Isat) -
Shielding Unshielded
DC Resistance (DCR) 340mOhm Max
Q @ Freq 37 @ 200MHz
Frequency - Self Resonant 1.7GHz
Ratings -
Operating Temperature -25°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test 200 MHz
Supplier Device Package 0603
Size / Dimension 0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)